Rodyti turinį


Citatos

Įvairios citatos apie Filosofiją Lietuvoje
citatos-COL_500x170

 • “[...] ne meilė, o vaizdingai kalbant, neapykanta, interesų nesutaikinamumas - štai kas yra klasinės visuomenės pažangos šaltinis ir kartu moralės pažangos šaltinis.”

  Irmija Zaksas (1919-1965)
 • “Sūkuriams kylant eteryje, eteriui sutirštėjant ar sukrekant, susidaro elektronai ir protonai, susidaro medžiaga-materija. Eteris tęsiasi iki begalės erdvėje, o iki amžinumo - laike. Medžiaga makrokosme susirenka į didelius gaublius, pasidaro dangiškieji - nebulų - kūnai, kuriems tirštėjant, susitraukiant įvyksta audrų audros, atsiskiria nuo branduolio satelitai, ir štai per ilgus amžių amžius vėl viskas pareina pusiausvyron. [...] Šitose eterio jūrose nėra kitos realybės, beje, dvasių, kurios ten pūsteltų ar vilnis sukeltų.”

  Jonas Šliūpas (1861-1944)
 • “...koks vienišas žmogus visatoje! Amžinas tremtinys. Ištremtas iš didžiosios mineralų, augalų ir gyvūnų bendruomenės. Niekam nereikalingas: nei saulei, nei kalnams, nei upėms, nei tigrams, nei žuvims, nei žolei, nei lietaus lašui. Visa, kas nėra jis pats, jam reikalinga, o jis nereikalingas jokiam nežmogiškam esiniui ar būtybei. Žmogus nevalgomas. Juo šlykštisi net hienos.”

  Arvydas Šliogeris
 • “Ypač jei būtų galima įvertinti filosofijos teikiamą naudą visuomeniniam gyvenimui tai tikriausiai vargu ar šis reikalas galėtų turėti pabaigą. Tačiau šį dalyką palieku išbandyti kiekvienam ir, jei kas netiki, - tegul mokosi filosofijos ir patiria tiesą.”

  Kazimieras Narbutas (1738-1807)
 • “Jei mes pavadinimą „filosofija“ taikysime žmogui, tai jis žymės išmintį, kuri išryškėja pažįstant daiktus, taip pat gyvenimiškuose reikaluose...”

  Janas Sniadeckis (1756-1830)
 • “Bet kaip negrįžtant prie metafizikos prielaidų, t. y. be galimybės pretenduoti į vieną tiesą, į absoliutų žinojimą, dar būtų galima turėti kriterijus argumento stiprumui, jo kokybei nustatyti? (...) praėjus 200 metų po Kanto, atlikus destrukcijos destrukciją, klausimas „kas įtikina filosofą?“ ir toliau lieka atviras.”

  Mintautas Gutauskas
 • “Lietuvos filosofijos akademinėje terpėje nejučia gimė toks pokštas: visame pasaulyje novatorius yra tas, kuris yra pirmas; Lietuvoje visi yra pirmi, visi turi savo strategines vizijas; vadinasi, tikrasis novatorius būtų tas, kuris būtų antras.”

  Nerijus Milerius apie filosofijos padėtį Lietuvoje
 • “Ilgus metus bandę išgrįsti kelius į garantuotą tiesą, šiandien filosofai pripažįsta, kad vienintelis kelias į ją - kritiškas svarstymas, atvira ir argumentuota diskusija.”

  Nijolė Lomanienė
 • “Dialogas su jais [Lietuvos filosofais] neretai esti keblus ir vargiai įmanomas. Nusiteikęs laisvái ir nesuvaržytai diskusijai, staiga išgirsti ir supranti, jog primygtinai kartojama jau išsakyta, ta pati pozicija. Aš tau dar sykį kartoju, kadangi tu ir vėl, sako, manęs nesupratai. Dar kartą, sako, leisk man pasakyti ir tau išaiškinti, kaip yra iš tikro.”

  Algis Mickūnas
 • “Siela nėra erdvinė kaip materija. Bet ji savo prigimtimi įeina su erdve į tokius intimius santykius, kurių, gali būti, nėra kokiame nors materialiniame objekte, kurio santykiavimas su jo aplinkybe ir su pasaulio visetu yra daug paprastesnis ir palaidesnis. Juo daugiau būtis pasilaisvina nuo erdvumo, juo daugiau ji įgyja galimumo plėtoti ir įvairinti jos santykius su erdve.”

  Izaokas Donskis (1898-1938)

  1 2 3 4 5 | Toliau 10 | paskutinis


error_reporting(0);