Rodyti turinį


Vieša paskaita VDU

VDU HMF Filosofijos katedra kviečia į viešą prof. Johno-Stewarto Gordono (Kiolno universitetas, Vokietija) paskaitą „Antikinė etika ir modernioji etika“, kuri įvyks lapkričio 7 d. 18.30 val. 514 auditorijoje, Donelaičio g. 52, Kaune.

Visuotinai pripažįstama, kad tarp antikinės etikos (t. y. vertybių etikos) bei moderniosios etikos (t. y. deontologinės etikos ir utilitarizmo) esama esminių skirtumų, tačiau pažvelgus atidžiau tenka pripažinti, kad abi etinės perspektyvos turi daugiau bendra nei tvirtina toks stereotipinis požiūris. Polinkis pernelyg supaprastinti bei klaidingos interpretacijos bandymus įvardinti tikruosius skirtumus bei panašumus tarp antikinės bei moderniosios etikos daro dar sudėtingesnius. Tačiau kodėl mums apskritai turėtų rūpėti antikinė etika? Kokia nauda lyginti šių savitų požiūrių privalumus ir trūkumus? Esminė šios paskaitos prielaida yra ta, kad tinkamas vertybių etikos ir moderniųjų moralės teorijų suvokimas gali praversti dorojantis su šiuolaikinėmis etinėmis problemomis ir inicijuoti vaisingus etinius svarstymus bei sprendimus.

Paskaita turėtų būti naudinga filosofams, politologams, teologams ir visiems, besidomintiems etinėmis problemomis profesinėje veikloje ar asmeniniame gyvenime. Paskaita vyks anglų kalba.

daugiau: Visos naujienos.

šiame įraše: .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);