Kvietimas į graikiško filosofinio teksto skaitymo ir vertimo seminarą

Dar neišblėsus vasaros filosofinio teksto vertimo seminaro nuotaikoms, šiais mokslo metais visi Antikos filosofijos mylėtojai ir vėl kviečiami į neformalų graikiško filosofinio teksto skaitymo ir vertimo seminarą. Kaip ir pernai, susirinktume kartą per savaitę ar dvi (dalyvių valia) skaityti ir analizuoti pasirinktą (vėlgi dalyvių valia) Antikos filosofinį tekstą.

Kadangi šis seminaras dar labai jaunas, akivaizdu, kad jo organizatorių bei dalyvių nevaržo jokios tradicijos ir konvencijos – skaitysime tai, ką norėsime, analizuosime visiems priimtina forma, galbūt netgi parengsime publikuotiną vertimą. Pernai su dabartinio trečiojo kurso filosofijos bakalaurantais sėkmingai skaitėme Platono Sokrato apologiją – šįmet, be abejo, galime imtis ir į lietuvių kalbą neversto teksto ar fragmentų.

Labai svarbu štai kas: net ir silpniau ar apskritai silpnai graikų kalbą mokantys dalyviai gali būti ne tik visaverčiai, bet ir itin naudingi tokio seminaro dalyviai, nes būsime apsiginklavę visais įmanomais vertimais ir komentarais šiuolaikinėmis kalbomis. Tai kuo puikiausiai parodė šiųmetinio vasaros filosofinio teksto vertimo seminaro patirtis.

Kvietimas galioja anaiptol ne tik filosofijos studentams. Drąsiai skleiskite, perduokite draugams, rašykite ir siūlykite idėjas bei mūsų pirmojo susitikimo laiką!

Seminarą organizuoja Paulius Garbačiauskas (Vilniaus universiteto Klasikinės filologijos katedra), paulius.garbaciauskas [at] gmail.com

šiame įraše: .