Rodyti turinį


Tomas Sodeika „Filosofija ir tekstas“

Tomas Sodeika
„Filosofija ir tekstas“

Leidykla: Technologija
Metai: 2010

Puslapiai: 222
ISBN: 978-9955-25-767-7

Yra žinoma, jog Tomas Sodeika mieliau kalba nei rašo. Tad jungtuką „ir“ knygos pavadinime veikiausiai reikėtų laikyti ne tik, ar ne tiek, jungiančiu, kiek atskiriančiu, ar bent jau reiškiančiu abejonę dėl filosofijos ir teksto sąjungos.

Ši filosofijos santykio su tekstu problema autoriui rūpi jau gana senai, tad nestebina, jog monografijoje apibendrinami pastarųjų penkiolikos metų tyrinėjimai, prasidėję klasikinei fenomenologinei filosofijai artimais patyrimo ir refleksijos filosofijoje apmąstymais ir galiausiai virtę savotišku įsiliejimu į tai, ką pats Sodeika parafrazuodamas Richardą Rorty vadina mediatic turn – medijų posūkiu. Pagrindinė medija čia, žinoma, – tekstas. Tad per santykio su tekstu prizmę knygoje „kalbinami“ filosofijos (Husserlis, Buberis, Levinas ir kt.), ir ne tik (Ignacas Lojola, Mokytojas Eckhartas), klasikai. Tačiau svarbiausias pašnekovas – Sørenas Kierkegaardas. Visi šie autoriai, jų tekstai, juose atsispindintis santykis su užtekstiniais dalykais tampa Sodeikos apmąstymų atspirties taškais.

Yra žinoma, jog Tomas Sodeika mieliau klausia nei atsako. Tad iš knygos nesužinosite, ar tekstas išties yra ta vienintelė terpė, kurioje filosofiniai pranešimai tik ir įgauna savo reikšmes. Tačiau, nepaisant to, o gal kaip tik dėl to, ši knyga yra puikus įvadas į vieno įdomiausių šiuolaikinių lietuvių filosofų mąstymą.

K.K.

daugiau: Knygų Lentyna, Visos naujienos.

šiame įraše: .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);