Rodyti turinį


NK auditorija su Nida Vasiliauskaite

2011 m. gegužės 25 dieną, trečiadienį, 19 val. kavinėje „La Bohème“ (Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius) vyks Naujosios kairės auditorija – filosofės dr. Nidos Vasiliauskaitės paskaita „Emocijos ar argumentai: oponento kalbos suvokimo skirtumai politizuotuose diskursuose“. 

Logiškai nepriekaištingoje diskusijoje argumentai nėra emocijos, o emocijos nėra argumentai. Viešoji (politinė) erdvė funkcionuoja kitaip, neretai ištrindama ar net apversdama pačią emocijos/argumentai skirtį: vienas iš būdų „tvarkytis“ su priešininko argumentais gali būti ne kontraargumentų ir logiškai „silpnų vietų“ ieškojimas, o suvokimas tų argumentų kaip „emocijų“. Ir atvirkščiai: savos („suprantamos“) emocijos daugelio nematomos kaip emocijos ir laikomos pačiu tvirčiausiu argumentu Ypač tai pasimato kairės/dešinės susidūrimuose, kuomet pamatinės pašnekovų prielaidos tokios skirtingos, jog dauguma viešų diskusijų tik imituoja racionalų, argumentais grįstą pozicijų susidūrimą. NK auditorija skiriama šios tezės iliustracijoms ir pagrindimui.

Diskusiją moderuos dr. Linas Eriksonas. Disputantas – filosofas dr. Andrius Bielskis. Vieša paskaita yra organizuojama DEMOS kritinės minties instituto, bendradarbiaujant su Rosa Luxemburg fondu Varšuvoje.

Po diskusijos organizatoriai kviečia pasivaišinti taure vyno.

daugiau: Visos naujienos.

šiame įraše: , .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);