Dokumentinio filmo „Benny Lévy: la révolution impossible“ peržiūra

levy-bennyNB! Ankstesniame skelbime apie vakarą, skirtą Emmanueliui Levinui, buvo įsivėlusi klaida: penktadieninė filmo peržiūra Kaune bus skirta jo tyrėjui, filosofui Benny Lévy. Atsiprašome ir pateikiame pataisytą informaciją.

KTU Filosofijos ir kultūrologijos katedra bei R. Šumano centras kviečia į dokumentinio filmo „Benny Lévy: la révolution impossible“ peržiūrą, kuri vyks balandžio 26 d. 14.00 „Romuvos“ kino teatre (Laisvės. al. 54, Kaunas). Po peržiūros vyks susitikimas su filmo režisieriumi prancūzų dokumentalistu Isy’iu Morgenszternu. Filmas bus rodomas prancūzų kalba su anglų k. subtitrais. Įėjimas nemokamas.

Filme pristatoma prancūzų filosofo, politinio aktyvisto ir rašytojo Benny’io Lévy’io (1945-2003) intelektualinė biografija. Aktyviai dalyvavęs 1968 m. gegužės įvykiuose Paryžiuje, vėliau jis tapo Jeano-Paulio Sartre’o asmeniniu sekretoriumi ir bendradarbiu. 1978 m. susidomėjo Emmanuelio Levino filosofija ir atsigręžė į klasikinės filosofijos bei žydiškojo talmudiškojo mąstymo tradiciją. Vėliau Jeruzalėje tapo vienu iš Levino tyrimų instituto steigėjų ir vadovų.

Filme gausu archyvinės medžiagos ne tik apie patį Benny’į Lévy’į, bet ir kitus žymius 8-ojo dešimtmečio prancūzų intelektualus: Lietuvoje gimusį Emmanuelį Leviną, Jeaną-Paulį Sartre’ą, Michelį Foucault, Maurice’ą Clavelį ir kt.

šiame įraše: , .