Rodyti turinį


„Athena. Filosofijos studijos“ Nr. 7

„Athena. Filosofijos studijos“ Nr. 7
Sudarė Alvydas Noreika

Leidykla: Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Metai: 2011

Puslapių skaičius: 216
ISSN: 1822-5047

Pasirodė septintasis žurnalo „Athena. Filosofijos studijos“ numeris, skirtas garsiam Amerikos lietuvių sociologui ir visuomenės veikėjui Vytautui Kavoliui (1930-1996). V. Kavolis pasižymėjo plačiais moksliniais interesais, dirbo įvairiausiuose kultūros sociologijos ir sociologiškai orientuotos socialinės psichologijos tyrimų laukuose: nagrinėjo Vinco Kudirkos psichobiografiją, egzilio pasaulėjautą, vaizduojamąjį meną, socialinės patologijos priežastis, socialines-psichologines revoliucijos sampratų, revizionistinės etikos ir avangardinio meno ištakas,  psichologines modernizacijos pasekmes, grožinę literatūrą, plėtojo civilizacijų studijas ir rašė lietuvių sąmoningumo istoriją.

V. Kavolio sociologija įspūdinga ne tik teminiu, bet ir metodologiniu  požiūriu. Svarstydamas net ir menkiausią klausimą, mokslininkas remdavosi  įvairiausių mokslų (sociologijos, psichologijos, antropologijos, menotyros,  kultūrologijos ir istorijos) teoriniais bei empiriniais ištekliais. Nepaisant paties autoriaus atlikto aiškinamojo darbo, nemaža dalis jo  metodologinių sprendimų prielaidų lieka iki galo neeksplikuota. Būtent prie jų eksplikavimo ir siekia prisidėti žurnale publikuojamų straipsnių autoriai A. Mickūnas, A. Sverdiolas, D. Kuolys, A. Valantiejus ir kiti.

11 straipsnių nagrinėjamos egzistencinės-filosofinės V. Kavolio sociologijos prielaidos, svarstomi jos tematinio ir metodologinio sąryšingumo klausimai, aptariama sociologo idėjų vieta platesniame kultūros tyrimų kontekste bei ieškoma būdų, kaip toliau jas kūrybingai plėtoti. Tai  pat publikuojamas autoriaus straipsnio „Moralinių kultūrų elementai“ vertimas į lietuvių kalbą.

daugiau: Knygų Lentyna.

šiame įraše: , , , , , .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);