Rodyti turinį


Arūnas Sverdiolas „Kultūra lietuvių filosofų akiratyje“

622827_4749728939260_1996552829_oArūnas Sverdiolas
„Kultūra lietuvių filosofų akiratyje“

Leidykla: Apostrofa
Metai: 2012

Puslapiai: 619
ISBN 978-9955-605-73-7

Arūnas Sverdiolas yra vienas žinomiausių lietuvių filosofų, užsiimantis fenomenologija, hermeneutika, kultūros filosofija bei nagrinėjantis lietuviškosios filosofijos palikimą. Ši jo knyga yra neabejotinai pirmas tokio pobūdžio leidinys apie lietuviškąją filosofinę mintį. Jis bus ypač naudingas studijuojantiems filosofiją ir visiems, kas domisi Lietuvos filosofijos istorija, kultūros filosofija ir tokiais mąstytojais kaip Stasys Šalkauskis, Antanas Maceina, Juozas Girnius, Vosylius Sezemanas, Levas Karsavinas bei Vytautas Kavolis. Minėtiems autoriams aptarti skirti knygos tekstai yra trumpi ir taiklūs šių mąstytojų idėjų įvadai bei apibendrinimai.

Tačiau tai nėra tik filosofų biografijų ar kūrinių apžvalgų rinkinys – knygoje autentiškai svarstomos kultūros ir kultūros filosofijos problemos. Dar daugiau – kad ir kokios sudėtingos ar subtilios temos būtų narstomos, tai daroma labai grakščia, aiškia ir suprantama kalba.

Leidinyje sudėti bene visi Sverdiolo lietuviškosios kultūros filosofijos tyrinėjimai. Kai kurie, iki Nepriklausomybės atgavimo rašyti tekstai, yra kiek paredaguoti nekeičiant knygoje sudėtų tekstų esmės: išimtos įvairios nebereikalingos nuorodos į marksistinę-leninistinę filosofiją – anuomet privaloma duoklė sovietinei cenzūrai. Tie, kam įdomios pirminės publikacijos, bibliografiją ras knygos pratarmės pabaigoje. Žinoma, gal kai kas, tikėjęsis naujos originalios studijos, nusivils radęs perspausdintus senesnius šio autoriaus straipsnius. Tačiau tai, kad ištikimam skaitytojui daugybė tekstų jau bus pažįstami, nesumenkina Sverdiolo nudirbto darbo vertės ir kokybės, ypač kad skirtingi tekstai knygoje sudėti taip, jog sudaro vientiso veikalo įspūdį. Tai Sverdiolo apmąstymus ir tyrinėjimus vainikuojantis darbas.

Laurynas Peluritis

daugiau: Knygų Lentyna.

šiame įraše: .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);