Rodyti turinį


Jean Baudrillard „Simuliakrai ir simuliacija“

Jean Baudrillard
„Simuliakrai ir simuliacija“

Vertė Marius Daškus

Leidykla: Baltos lankos
Metai: 2010

Puslapiai: 187
ISBN: 978-9955-23-311-4

Jei Lietuvoje būtų renkamas populiariausias XX amžiaus antros pusės užsienio filosofas, Jeanas Baudrillard‘as turėtų neblogų galimybių. O jei rinktume didžiausią įtaką lietuviškam filosofavimui padariusį XX amžiaus pabaigos mąstytoją, tikėtina, kad jo šansai būtų dar didesni. Nors pats maestro tokias „filosofinio grožio“ varžytuves greičiausiai laikytų ne ką rimtesniu ar labiau vertu dėmesio užsiėmimu nei reportažo apie Drąsių Kedį žiūrėjimą skystųjų kristalų ekranuose užgeriant šį vaizdą kava be kofeino.

Kedys turbūt būtų ne vienintelė šiandienėje Lietuvoje aptinkama iliustracija didžiojo medijų apokaliptiko (pasitelkus Umberto Eco terminiją) mąstymui. Kur pažvelgsi – nuo „Akropolių“ iki Valdovų rūmų, – priežasčių skaityti Baudrillard‘ą gausa gali apakinti.

„Simuliakrai ir simuliacija“ nėra rinktinių raštų knyga, tačiau tai neabejotinai yra rinktinių temų knyga. Simuliakrai, hipertikrovė, medijų reikšmė, prasmės implozija ir nepakartojamasis Baudrillard‘o nihilizmas – viskas sugula į šią iš pažiūros nedidelę knygelę, tarsi reziumuojančią intelektualinį autoriaus virsmą: iš post-struktūralistinio marksizmo – į medijų metafiziką, nuo domėjimosi ženklo vaidmeniu vartotojų visuomenėje – prie pasaulio jau nebeegzistuojančio niekaip kitaip, kaip tik jo simuliacijose. Į tikrovės dykumą, pasak Baudrillard‘o, niekas nebepakvies, tačiau galėsite iki soties mėgautis miražais, slepiančiais tos dykumos nebuvimą. Ši knygelė apie tai.

Ne pats lengviausias, bet išties privalomas skaitinys visiems, besidomintiems dabarties filosofija, medijomis, šiandiene socialine tikrove… ar tuo, kas iš jos liko.

K. K.

daugiau: Knygų Lentyna, Visos naujienos.

šiame įraše: .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);