Rodyti turinį


Zygmunt Bauman „Vartojamas gyvenimas“

Zygmunt Bauman
„Vartojamas gyvenimas“

Vertė: Kęstas Kirtiklis ir Giedrė Kadžiulytė

Leidykla: Apostrofa
Metai: 2011

Puslapiai: 336
ISBN 9789955605591

Skaitytojams jau neblogai žinoma, jog Zygmuntas Baumanas anaiptol nėra ezoterinis intelektualas, rašantis knygas negausiam būriui mokslinio žargono tobulybes įvaldžiusių kolegų. Priešingai – jis kalba kasdienybės pasauliui kasdiene kalba.

 Šioje knygoje Baumanas toliau analizuoja savo mėgiamas, tačiau tikrai ne jam vienam aktualias, kertines socialinio bendrabūvio temas: individų santykius vienų su kitais (tiek meilės, tiek bičiulystės, tiek darbo) bei su likusiu pasauliu. Tačiau kiekvienoje naujoje knygoje Baumanas jas mato vis kitu kampu. Šįkart – per suprekinimo prizmę: kai žmonių santykiai virsta ekonominiais vartojimo santykiais, kai kiekvienas veikėjas yra tuo pat metu ir vartotojas, ir vartojamasis.

Tiesa, grynai ekonominės analizės čia nedaug. Reiklesnis skaitytojas galbūt pasiges ir paprastai tokiam diskursui būdingo marksistinio prieskonio. Baumanas tvirtai laikosi savosios kultūros sociologijos. Būtent savosios – dažnai peržengiančios žanro ir disciplinos ribas, savaip prakalbinančios tokius skirtingus pašnekovus kaip buvęs JAV viceprezidentas Dickas Cheney ar filosofas Emmanuelis Levinas, galiausiai virstančios pačia tikriausia bendrąja teorija, apibūdinančia socialinį pasaulį, kuriame gyvename.

Pasitelkus šiek tiek atidumo, Baumano įžvalgas nesunku patikrinti savo kailiu. Todėl visiškai nestebina tai, kad jo knygos Lietuvoje susilaukia keleto leidimų. Taip jau nutiko „Globalizacijai“. Ar taip nutiks ir „Vartojamam gyvenimui“, dar pamatysime, tačiau potencialo esama.

daugiau: Knygų Lentyna.

šiame įraše: , , .


0 komentarai(ų)

sek diskusiją, prenumeruok šio įrašo komentarų RSS srautą.

Norėdami komentuoti, prisijunkite .


error_reporting(0);